بانوی صبر و حماسه

 

تا حالا شده نگاه هرز و ناپاکی چنگ بیندازد بر دلتان؟ بشکند حریم عفافتان را؟ تصورش را هم نمی شود کرد!... بانوی صبر و حماسه، آن قامتی که ذره ذره وجودش را زخم و درد داغ برادراها و هم سفر بر سر نیزه اش آکنده، بانویی که از بالای آن بلندی چشم هایش دید هر آنچه را که نباید می دید.                                           

 اسوه ی مقاومت که در آن عصر عاشورایی امانت های حرم رسول اکرم(ص)، اطفال گریزان از آتش خیمه ها را از گوشه و کنار صحرای تفتیده جمع کرد،و حالا راه درازی در پیش دارد، چهل منزل مانده تا یکی یکی داغ دلش را تازه کنند.

 اینک همراه با تکان های شترهای بی جهاز و بی کجاوه، چهل روز باید نگاه ناپاکان بر قلب دختران خاندان پاکی، بانوان حریم عفاف، چنگ بیندازد و زینب (س) و تاب چنین مصیبتی! یعنی چهل روز نگاه ناپاکان بر امنت های حریم رسول الله، مباح بود! آه پای صفحات مقاتل دل ها آب می شود برای این همه درد، این همه داغ، این همه....کاش زودتر به مدینه برگردند، کاش زودتر ...                                                                      

اینک اما هزاران نگاه هرز و ناپاک، هر روز قلب دختران سزمین پاکیها را چنگ می اندازند، یزیدیانِ امروز، پوشش و نقاب و روبندهای دختران و زنان سرزمینم را با تزویر شبکه های ماهواره ای شان به غارت برده اند. حیا و غیرت از نگاه و ناموس مردان سرزمینم رخت بر بسته                                                          .

هزاران تدبیر برای مبارزه با واجب فراموش شده به کار بستند، چشمان سهیلاها گرفتند تا اسمی از امر به معروف و نهی از منکر نماند.اما بانوی من! حماسه هنوز تمام نشده، علم عباس بر زمین نمانده تا عباس های غیرتی سرزمینم هستند، دختران و زنان عاشورایی ایستاده اند تا پرچم عاشورائیان به زمین نیفتد و مثل زینبها زبان از کام برکشند و بر سر ابن زیادها و یزیدها فریاد بکشند که ما از حجاب و عفت و غیرت مردانمان جز زیبایی چیزی ندیدیم.                                                                                                     

زهی خیال باطل! بگذار هروله های یزیدی شان گوش تمام عالمیان را پر کند، بگذار سنگهای آتشینشان را از پشت بام شبکه های دروغین بریزند.                                                                                      

اما این ندای آسمانی همیشه و همه جا در گوش تاریخ نجوا می کند که : "کل ارض کربلا و کل یوم عاشورا..! بگذار کلاغ های سیاه چنان بر صفحه سیاه شبکه هاشان بال گسترند که به جز سیاهی چیزی از آنها به یادگار نماند که تا قرآن گشوده است، کتاب عاشورا بسته نخواهد شد.                                                           

و عاشورا نه یک آغاز است و نه یک پایان! غاشورا امتداد است، امتداد کار حسین وراه حسین!

" همانا قیام نکردم جز برای احیای امر به معروف و نهی از منکر و راه و رسم جدم رسول الله!                                             

 

 

 

/ 0 نظر / 45 بازدید